Пейзажна фотографія
З чого складається пейзажна фотографія

Фотографування пейзажів теоретично починається з визначення переднього плану пейзажної фотографії, середнього плану та заднього плану. Або зав’язка, розвиток сюжету та декорація, як сказав би драматург.



Що важливо в пейзажній фотографії



Крім того в пейзажній фотографії дуже важливо обрати так розвиток сюжету, або середній план, щоб він глядача вів за собою у далечінь. Саме об’єм, який створюється лініями середнього плану й заворожує глядача. Такими лініями глядач гіпнотизується і його погляд затримується, от тоді і і вважають, що пейзажна фотографія – вдала. Так що ж це за такі лінії. На сам перед це лінії у формі букви S, або лінії, що йдуть під кутом приблизно 45 градусів по діагоналях фотографії. Щодо букви S. Це більше стосується фотографій портретів у повний зріст. Особливо це стосується жіночих портретів. Про це в відповідному розділі.
Композиція пейзажної фотографії



Що стосується пейзажної фотографії, то тут треба намагатися компонувати. Так, наприклад, залізничні рейки, що йдуть в далечінь під кутом – це добре, але, якщо цей кут поєднується з кривою – це створює додатковий об’єм. Тобто простір збільшується і об’єктів для розглядання на фотографії збільшується. А саме для цього й покликана пейзажна фотографія затримати увагу глядача.
Так, і ще, найважливіше правило. Правило третин. Тобто не робіть фотографію з горизонтом по-середині. Якщо хочете акцентувати увагу на небі, то зробіть так кадрування, щоб його було дві третини, а землі – одна. Якщо акцент на землі, то – навпаки. Дві третини землі і одна неба. Це буде легко зробити, якщо ввімкнути сітку в налаштуваннях фотоапаратів. Ця сітка є в усіх моделях, з якими я знайомий…
+38 067 282 13 41
+38 050 070 17 46
skype: zabolotnyiAN
[contact-form-7 404 "Не знайдено"]Напишіть мені коментар, або перейдіть за посиланням.
з побажанням всього найкращого фотограф Олександр Заболотний.